اتوکد در مقابل معماری اتوکد | تفاوت را بدانید

در پست قبلی در مورد تفاوت AutoCAD و AutoCAD LT صحبت کردیم. بسته به نیاز شما، ممکن است به ویژگی های اضافی در اتوکد (ACAD) مخصوص معماری، طراحی و مستندات نیاز داشته باشید. AutoCAD Architecture (ACA) که یکی از محصولات عمودی موجود با اتوکد از جمله ابزارهای ویژه است، همه عملکردهای مشابه اتوکد را دارد، به علاوه ابزارهایی که برای معماران طراحی شده اند تا روند کار اسناد ساخت و ساز را بهبود بخشند. از آنجایی که تمام قابلیت‌های اتوکد در انجام معماری اتوکد موجود است، تقریباً از هر جهت * بیشتری دریافت می‌کنید.

طراحی دوبعدی در مقابل. مدل سازی سه بعدی در مقابل BIM

اتوکد برای انتقال هدف طراحی با استفاده از خطوط، کمان ها و دایره ها برای نشان دادن طرح استفاده می شود. در معماری اتوکد، خطوط، قوس ها و مدارها با دیوارها، درها و پنجره های هوشمند که به اشیاء AEC معروف هستند تکمیل می شوند. این اشیاء هوشمند به طراح این توانایی را می دهد که عناصر ساختمان را در سطحی بالاتر، بسیار فراتر از آنچه که به طور سنتی بلوک های پویا ارائه می داد، دستکاری کند.

این اشیاء AEC مدل هایی برای اطلاعات مدل ساختمان (BIM) دارند که به استانداردی برای پروژه های دولتی و سازمانی بزرگتر تبدیل شده است. Autodesk Revit یک نرم افزار ویرایش BIM است که از یک سلسله مراتب استاندارد از اشیا (دسته، خانواده، نوع، نمونه) استفاده می کند که به طراح اجازه می دهد یک مدل سه بعدی سطح بالاتر بسازد. برخی ممکن است پروژه ای را که در معماری اتوکد ایجاد شده است به عنوان BIM در نظر بگیرند، اما برای اطمینان از این امر مستلزم تهیه پیش نویس دقیق و استانداردهای مدیریت CAD است. حتی اگر BIM نباشد، مطالعات بهره وری وجود دارد که نشان می دهد معماری اتوکد می تواند تا 60 درصد از زمان را در مقایسه با اتوکد استاندارد صرفه جویی کند، که ارزش پیشنهادی قابل توجهی است. نگاهی به صرفه جویی در زمان بالقوه برای همه شعبه های اتوکد، از جمله سود 85 درصدی در بهره وری با اتوکد MEP، و سود 95 درصدی با اتوکد الکتریکال بیندازید!

طراحی سطح بالاتر

اطمینان از اینکه تغییر در یک عنصر در نمای پلان (مانند در یا پنجره)، در تمام بخش‌ها و ارتفاعات مربوطه به‌روزرسانی می‌شود، برای پیش‌نویس‌ها می‌تواند کار دشواری باشد. در معماری اتوکد، عناصری مانند دیوارها، درها و پنجره ها رفتار و ساخت و ساز در دنیای واقعی را تقلید می کنند. بنابراین، می‌توانید درها یا پنجره‌ها را به دیوار خود وارد کنید، و وقتی مکان یا سبک شی را تغییر می‌دهید، می‌توانید همان شی را در نقشه‌های دیگری که نشان داده شده است، به روز کنید. شما همچنین می توانید تمام اشیاء آن سبک را تغییر دهید، به این معنی که اگر سبک خاصی از پنجره را 50 بار در چندین دیوار مختلف وارد کنید، اما بخواهید سبک را به روز کنید، می توانید آن را یک بار تغییر دهید و هر شی را به روز می کند. صرفه جویی در زمان بزرگ!

مزیت مدل های سه بعدی

آیا خوب نیست که ایجاد بخش ها و ارتفاعات به طور مستقیم از نقشه های طبقه شما آسان تر باشد؟ درست مانند عناصر منفرد، وقتی یک عنصر اصلی مانند دیوار یا کف را در نمای پلان تغییر می‌دهید، به‌طور خودکار مکان‌های عنصر، و همچنین ویژگی‌های جوجه‌کشی مواد، لایه و نوع خط را در همه نماهای دیگر به‌روزرسانی می‌کند.

یک مدل سه‌بعدی، پر از اشیاء هوشمند، توانایی استخراج آسان بخش‌ها، ارتفاعات، نماها، زمان‌بندی‌ها و غیره را ارائه می‌دهد. استخراج کیفیت ذاتی ایجاد یک مدل دیجیتالی سه‌بعدی است، در مقایسه با جریان کار سنتی پیش‌نویس / CAD برای تولید دو بعدی جداگانه. پیش بینی های هر نما

ابزارهای بهره وری

فضای کاری پیش‌فرض برای معماری اتوکد شامل تمام کنترل‌ها، دستورات و پالت‌هایی است که برای معماری بهبود یافته‌اند، بنابراین می‌توانید به زمین بنشینید. با Layer Properties Manager، حتی در چندین DWG، مدیریت لایه ها در معماری اتوکد کمتر دست و پا گیر است. جزئیات و حاشیه نویسی نیز با ACA آسانتر است، زیرا کتابخانه بزرگتری از اجزای جزئیات و ابزارهای کلیدی را ارائه می دهد.

قرار دادن و پر کردن برچسب‌های اتاق، یافتن مناطق اتاق یا برنامه‌ریزی می‌تواند کاری زمان‌بر باشد. با AutoCAD Architecture and Spaces، می‌توانید تگ‌ها و مناطق اتاق را خودکار کنید تا با تغییرات REGEN به‌روزرسانی شوند. همچنین می‌توانید عناصر موجود در طراحی خود را به زمان‌بندی‌ها پیوند دهید، بنابراین آنها به‌طور خودکار تغییرات طراحی را منعکس می‌کنند و از قدرت داده‌های موجود در نقشه استفاده می‌کنند.

همانطور که ممکن است در پست های وبلاگ قبلی ما خوانده باشید، هنگامی که برای اشتراک Autodesk ثبت نام می کنید، مزایای زیادی مانند دسترسی به آخرین نسخه های نرم افزار، پشتیبانی فنی و مجوز انعطاف پذیر به نرم افزار شما اضافه می شود. اکنون با یک اشتراک، به Autodesk 360 نیز دسترسی پیدا می‌کنید که امکان اشتراک‌گذاری فایل، مشاهده، ۲۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی را فراهم می‌کند. علاوه بر این، خدمات تصویرسازی از طریق Autodesk Cloud Rendering وجود دارد که هم برای AutoCAD و هم AutoCAD Architecture در دسترس است.

کلام آخر

مانند همه نرم‌افزارها، با قابلیت‌های بیشتر، پیچیدگی‌های بیشتری به وجود می‌آید، و اگر در استفاده از نرم‌افزار تجربه کافی نداشته باشید، تشخیص برخی چیزها سخت‌تر است. یک مثال از این: از آنجایی که معماری اتوکد مبتنی بر سبک است، نمایش اشیا بر روی صفحه و ترسیم آن‌طور که انتظار دارید کار آسانی نیست، بنابراین در اینجاست که Display Manager، Display Representations و Style Manager وارد می‌شوند. اگر از آن استفاده می‌کنید. معماری اتوکد همانطور که طراحی شده است، گردش کار بسیار متفاوتی است، اما هنگامی که در استفاده از همه ابزارها و عملکردهای آن مهارت پیدا کردید، ارزش سرمایه گذاری را دارد.

clupmemari