تفاوت کاشت مو به روش fit و sut 2021 چیست؟

هر یک از ما در طول زندگی، ممکن است با علائم ریزش مو مواجه شویم که به دلایل متفاوتی بروز خواهد کرد. امروزه به دلیل پیشرفت های پزشکی درمان های متفاوتی پیشنهاد می شود که یکی از بهترین آنها کاشت مو است.

در واقع تفاوت کاشت مو fit و sut موضوع این مقاله است که در ادامه قصد داریم هر کدام از آنها را به طور جداگانه بررسی کنیم. همچنین درباره مزایا و معایب هر روش اطلاعات جامع تری را جمع آوری کنیم.

 

همانطور که می دانید موهای سالم و پرپشت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی افراد می گذارد. به همین دلیل هرگونه اهمال درباره رسیدگی به موها سبب ریزش آنها خواهد شد. در صورتی که به ریزش مو مبتلا هستید و نمی دانید از کدام روش کاشت مو استفاده کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

تفاوت کاشت مو fit و sut در یک نگاه

کاشت مو به روش fit و fut جزو اولین روش های درمان ریزش مو عنوان می شوند که در سال های اخیر طرفداران بسیاری را به خود علاقه‌مند کرده اند. به دلیل پیشرفت تکنولوژی و ساخت تجهیزات پیشرفته پزشکی روش جدیدی برای کاشت مو پیشنهاد می شود که sut نام دارد.

در این روش دیگر نیازی به برداشت دستی مو از بانک مو نیست و این کار به صورت خودکار توسط دستگاه پانچ لیزری انجام می شود. در روش کاشت مو به صورت fit پزشک با برداشت فولیکول های مو پیوند را انجام می دهد. در این روش ممکن است به فولیکول های مو آسیب وارد شود و کاشت آنها بدون نتیجه باقی بماند.

 

در‌واقع مهم‌ترین تفاوت کاشت مو fit و sut در دستگاه برداشت مو و نحوه نگهداری از فولیکول های برداشت‌شده است. در کاشت sut از روش منجمد کردن برای نگهداری فولیکول ها قبل از پیوند مو استفاده می شود. به همین دلیل احتمال رشد نکردن مجدد موها در هر دو روش بسیار پایین است؛ زیرا برداشت مو بدون هیچ گونه جراحی و خونریزی انجام می شود و این امر عوارض بعد از کاشت مو fit و sut را به حداقل می رساند.

انتخاب کلینیک مناسب به شما کمک می کند مشاوره های تخصصی را در این زمینه دریافت کنید. در کلینیک رویان سلامت پزشکان حرفه ای خدمات متنوعی از قبیل کاشت مو، کاشت ابرو، جراحی های زیبایی، پیکر تراشی و غیره را با بهترین تکنولوژی و متدهای روز دنیا انجام می دهند.

خواندنی های جذاب  باربری تهران نو - تجربه یک اسباب کشی رویایی با اتوبار در محدوده تهران نو

کاشت مو fit و fut چگونه انجام می شود؟

اگر بخواهیم تفاوت کاشت مو به روش fit و sut در تهران را بهتر بیان کنیم، باید هر کدام از این روش ها را به طور جداگانه بررسی کنیم. در روش کاشت مو به روش fit که به آن fue نیز می گویند، فولیکول های مو به صورت واحدی از قسمت بانک موی افراد جدا می شوند.

در این زمان پزشک با روش پیوند دانه دانه هر تار مو را برداشت می کند و در ناحیه کم مو یا طاس سر پیوند می دهد. درواقع برداشت و پیوند در روش کاشت مو fit با یکدیگر مشابه است.

در روش قدیمی تر fut فولیکول ها به صورت نواری از ناحیه پشت سر برداشته می شوند. به عبارت دیگر از طریق جراحی و برداشتن قسمتی از پوست سر و پیوند آن به ناحیه طاس سر، کاشت مو انجام می شود. اما در روش fit برداشت و کاشت مو به روش دانه ای و واحدی است؛ زیرا در این صورت دوران نقاهت کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

 

همچنین نتیجه کاشت و پیوند مو رضایت‌بخش تر خواهد بود. در روش fit برداشت ها بر اساس شدت طاسی انجام می شود و در هر بار پیوند تا 7000 واحد فولیکول مو قابل برداشت است. بعد از برداشت مو توسط دستگاه پانچ جدا کننده، گرافت ها باید برای پیوند آماده شوند. در این زمان آنها را درون محلول های مخصوص نگهداری می کنند تا فولیکول مو از بین نرود.

بعد از برداشت و استراحت مو، زمان کاشت آن روی نواحی طاس سر است که این پروسه به طور کامل نهایت تا 7 ساعت به طول می انجامد. کاشت مو به روش fit و  futرا به راحتی در کلینیک رویان سلامت و توسط پزشکان حاذق در این زمینه انجام دهید؛ زیرا نتایج بی‌نظیر آن را در کمترین زمان ممکن مشاهده خواهید کرد.

مزایای کاشت مو به روش sut که باعث تفاوتهایی شده است!

نحوه صحیح نگهداری از فولیکول های برداشت شده مو مهم‌ترین عاملی است که در نتیجه کاشت مو تاثیرگذار است؛ از این رو در جدیدترین روش کاشت مو که به روش sut شناخته می شود، پزشک از دستگاه های خودکار برای انجام مراحل پیوند مو استفاده می کند.

خواندنی های جذاب  انواع آجر نسوز[+ویژگی ها و کاربرد] - ساختمانچی

 

تفاوت کاشت مو fit و sut در نوع برداشت و نگهداری از فولیکول ها‌ست. در روش sut پزشک با دستگاه پانچ لیزری یا سایر میکروموتورهای اتوماتیک تعداد مورد‌نیاز موها را جدا کرده و بعد از منجمد کردن، آنها را در محل مورد‌نظر پیوند می زند؛ از‌این‌رو نتیجه بخش بودن این روش بسیار بیشتر از کاشت مو به روش fit و fut است. در ادامه مزایای این روش را ذکر می کنیم:

 • سرعت بالا در فرآیند کاشت مو نسبت به سایر روش های دیگر؛
 • بدون نیاز به بیهوشی؛
 • برداشت و کاشت مو با دستگاه های تمام اتوماتیک و بسیار پیشرفته؛
 • تراکم موها تا 3 برابر بیشتر از کاشت مو fitو fut؛
 • حداقل آسیب به فولیکول های مو در زمان برداشت؛
 • بدون درد، خونریزی و جای زخم؛
 • بهبودی در کمترین زمان ممکن؛
 • بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان؛
 • بدون نیاز به بخیه؛
 • از بین رفتن جای سوراخ های بسیار ریز در زمان برداشت و پیوند مو حداکثر تا دو هفته؛
 • بدون نیاز به مراقبت های خاص و طولانی؛
 • عدم محدودیت فعالیت های روزمره بعد از کاشت مو؛
 • نتیجه ای طبیعی و بسیار شبیه به موهای اصلی؛
 • بدون نیاز به برداشت پوست سر همراه با فولیکول های مو؛
 • کاشت حداقل 10000و حداکثر 14000 فولیکول مو در یک جلسه؛
 • امکان برداشت مو از ریش و سایر نواحی بدن؛
 • کاشت مو در تمامی نقاط بدن.

 

نکته!

برای استفاده از خدماتی نظیر کاشت مو، کاشت ابرو و ریش، سایر روش های زیبایی و اطلاع درباره تفاوت کاشت مو fit و sut  به کلینیک رویان سلامت مراجعه کنید. در این صورت قادر خواهید بود سوالات تخصصی خود را از پزشکان و مشاوران متخصص در این کلینیک جویا شوید. همچنین با مراجعه به سایت این کلینیک نیز مشاوره های رایگانی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سوالات متداول در رابطه با تفاوت کاشت مو fit و sut

افرادی که دچار طاسی مو هستند، شاید به تفاوت هایی که انواع روش های کاشت مو دارد، واقف نباشند و بدون علم کافی در این زمینه گام بردارند. در ادامه سوالاتی مطرح است که احتمال دارد ابهامات ذهنی بسیاری از متقاضیان باشد.

تفاوت کاشت مو fit و sut  در چیست؟

هر دو روش از طریق استخراج فولیکول های مو به صورت واحدی و پیوند دانه دانه انجام می شود؛ از‌این‌رو تنها تفاوت آنها با یکدیگر ابزارها و دستگاه های اتوماتیک و پیشرفته ای است که در برداشت و کاشت مو استفاده می شود. همچنین نحوه نگهداری از فولیکول های مو یکی دیگر از تفاوت های آنها عنوان می شود.

خواندنی های جذاب  4 جنس لباس مردانه که مناسب فصل تابستانه - مجله اینترنتی مد و لباس شهرمون

دوران نقاهت بعد از کاشت مو با روش fit و sut چه مدت است؟

در کاشت مو به روش fit و sut به دلیل عدم برش در ناحیه بانک مو دوران نقاهت از یک تا دو هفته در هر فرد متغیر است.

آیا تفاوت کاشت مو fit و sut در هزینه های آن تاثیرگذار است؟

بدون شک استفاده از ابزار های اتوماتیک در مقایسه با روش های دستی ممکن است کمی هزینه بردار باشد. با این حال نتیجه ای که از این کار حاصل می شود، بسیار مطمئن و باورنکردنی خواهد بود؛ بنابراین هزینه های کاشت مو در هر فرد بر اساس نوع روش پیوند، میزان طاسی و سلامت جسمی افراد متفاوت خواهد بود.

آیا امکان انجام فعالیت های ورزشی بعد از کاشت مو وجود دارد؟

انجام فعالیت های ورزشی سبک مانند پیاده روی و نرمش های کششی تا یک هفته بعد از پیوند مانعی ندارد. همچنین تمرینات ورزشی سنگین مانند وزنه برداری و بدنسازی نیز تا یک ماه بعد از کاشت مو بلامانع است.

انجام شنا تا چه مدت بعد از کاشت مو مانعی ندارد؟

حمام بخار یا سونا را تا 3 ماه به تعویق بیندازید؛ زیرا گرمای شدید سبب ریزش موهای کاشته شده و از بین رفتن فولیکول های آنها می شود. همچنین شنا در دریا و استخر نیز باید حداقل تا 2 هفته بعد از کاشت مو انجام شود.

آیا امکان ریزش مو بعد از کاشت وجود دارد؟

موهای کاشته شده بعد از یک تا 4 هفته به صورت طبیعی شروع به ریزش می کنند یا به عبارتی وارد مرحله استراحت می شوند. این امر بسیار طبیعی است و یکی از پروسه های درمان به شمار می رود که نشان می دهد پیوند و کاشت مو با موفقیت انجام شده است.

بعد از ریزش موها، رشد مجدد موهای طبیعی افراد شروع می شود که ممکن است تا یک سال نیز به طول بینجامد. امکان ریزش موهای رشد کرده در این صورت بسیار کمتر از موهای طبیعی خود فرد است.