Amazon Pay ، Paytm ، PhonePe و 16 شرکت دیگر سهامداران NPCI می شوند- Technology News، Firstpost

NPCI (شرکت ملی پرداخت های هند) بیانیه ای را در تاریخ 26 نوامبر منتشر کرد و فاش کرد که سهامداران خود را گسترش داده است ، که ارزش نهاد را 1763 کرور تعیین می کند. این کار را با تکمیل جایگاه خصوصی 4.63 درصد از سهام خود به ارزش 81.64 کرور انجام داده است. برخی از 19 سهامدار جدید شامل Amazon Pay ، Paytm Payments Bank ، PhonePe ، Mobiwik ، Pine Labs ، Standard Chartered Bank و PayU هستند. این تعداد سهامداران را به 67 می رساند. این در حالی است که تعداد کل معاملات UPI در ماه گذشته ، اکتبر 2020 از مرز 2 میلیارد عبور کرده است.

  Amazon Pay ، Paytm ، PhonePe و 16 شرکت دیگر سهامداران NPCI می شوند

تبلیغات Paytm ، یک شرکت تولید کیف پول دیجیتال ، در غرفه ها دیده می شود. رویترز

طبق آخرین الگوی سهام ، از تاریخ 26 نوامبر ، از جمله موارد اضافی ، Amazon Pay India، PayU Payments. PhonePe ، Pine Labs ، Paytm Payments Bank ، IDFC First Bank ، Standard Chartered Bank و غیره 0.44 درصد سهام هر یک دارند در حالی که MobiKwik و India Post Payments Bank هر یک 0.04 درصد سهام دارند. اتحادیه بانک هند ، بانک بارودا و بانک ملی پنجاب با 9.15 درصد بیشترین سهام را در اختیار دارند ، در حالی که بانک Canara 8.14 درصد سهم را در اختیار دارد. وام دهندگان از جمله بانک دولتی هند ، بانک هند ، بانک ICICI ، بانک HDFC ، HSBC و سیتی بانک هر کدام 7.12 درصد سهام را در اختیار دارند.

“این تمرین مبنای گسترده برای تنوع بخشیدن و توزیع بیشتر سهام NPCI به مجموعه وسیع تری از نهادهای تحت نظارت RBI و دسته های شرکت کنندگان صنعت پرداخت انجام شد. NPCI پیشنهادی برای اعزام خصوصی به 131 نهاد تحت نظارت RBI ارائه داد که 19 مورد از آنها مشخص شد. NPCI گفت: با این گسترش سهام ، NPCI از برخی از بانک های پیشرو ، دسته های جدید بانک ها و نهادهای غیر بانکی مجاز RBI بهره مند می شود. بیانیه.

“ما از نتیجه این تمرین و اطمینان ابراز شده در رشد مداوم و هدف بزرگتر NPCI بسیار خوشحالیم. با این هدف سهام گسترده خود را نیز در اختیار داریم که شامل دسته های جدید مانند بانکهای پرداخت ، بانکهای مالی کوچک و اپراتورهای سیستم پرداخت علاوه بر این است. به بخشهای دولتی موجود ، بخش خصوصی ، بانکهای روستایی خارجی ، تعاونی و منطقه ای “، گفت روپش ح آچاریا ، رئیس امور مالی ، NPCI.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>