PIF عربستان سعودی 2.04٪ سهام Reliance Retail را با قیمت 9،555 کرور از آن خود می کند

با این سرمایه گذاری ، که یک رکورد هشتم توسط سرمایه گذاران جهانی است ، اکنون Reliance Retail Ventures Limited (RRVL) با ارزش سهام قبل از پول 4.587 لور کرور (حدود 62.4 میلیارد دلار) ارزیابی می شود

PIF عربستان سعودی 2.04٪ سهام Reliance Retail را با قیمت 9،555 کرور از آن خود می کند

تصویر نمایندگی CNBC-TV18

گزارش ها حاکی است که صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی (PIF) 9 هزار و 555 کرور یا معادل 1.3 میلیارد دلار در واحد خرده فروشی صنایع Reliance در ازای دریافت 2.04 درصد سهام این شرکت سرمایه گذاری خواهد کرد.

با این سرمایه گذاری ، که یک هشتمین رکورد توسط سرمایه گذاران جهانی است ، Reliance Retail Ventures Limited (RRVL) اکنون با ارزش سهام قبل از پول 4.587 لور کرور (حدود 62.4 میلیارد دلار) ارزیابی می شود.

سرمایه گذاری در RRVL به دنبال کسب قبلی PIF از 2.32 درصد سهام Jio Platforms ، شرکت تابعه خدمات دیجیتال RIL صورت گرفت.

PIF یکی از بزرگترین صندوق های ثروت حاکمیت جهان است و این سرمایه گذاری حضور آن را در اقتصاد پویای هند و بخش امیدوار کننده بازار خرده فروشی تقویت خواهد کرد.

RIL تاکنون 10.09 درصد در RRVL ، بزرگترین خرده فروش هند ، با قیمت 47265 کرور روپیه فروخته است.

انبوهی از سرمایه گذاران مانند صندوق سرمایه داری مستقل سنگاپور GIC ، شرکت دارایی جایگزین جهانی TPG ابوظبی سرمایه گذاری ، شرکت سرمایه گذاری مبادالا ، جنرال آتلانتیک ، KKR و سیلور لیک (دو بار) سهام این شرکت را خریداری کرده اند.

موکش آمبانی ، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل Reliance Industries ، گفت: “ما در Reliance رابطه دیرینه ای با پادشاهی عربستان داریم. PIF در خط مقدم تحول اقتصادی پادشاهی عربستان سعودی است. من از PIF استقبال می کنم یک شریک ارزشمند در Reliance Retail و مشتاقانه منتظر حمایت و راهنمایی پایدار آنها هستیم زیرا ما سفر بلند پروازانه خود را برای تغییر بخش خرده فروشی هند برای غنی سازی زندگی 1.3 میلیارد هندی و میلیون ها بازرگان کوچک ادامه می دهیم. “

خواندنی های جذاب  بهترین کاور کت و شلوار

PIF چیست؟

PIF ، در سال 1971 تاسیس شد ، صندوق سرمایه داری مستقل عربستان سعودی است. این شرکت به منظور سرمایه گذاری وجوه از طرف دولت عربستان سعودی تأسیس شد. PIF در حال توسعه نمونه کارهای سرمایه گذاری داخلی و بین المللی با کیفیت بالا است که در بخشها ، جغرافیاها و طبقات دارایی متنوع است.

PIF از طریق شش استخر سرمایه گذاری متشکل از سرمایه گذاری های محلی و جهانی در راستای اهداف خود فعالیت می کند تا در بلند مدت سرمایه گذاری فعال کند تا بازده پایدار را به حداکثر برساند ، شریک سرمایه گذاری انتخابی برای فرصت های جهانی باشد و توسعه اقتصادی و متنوع سازی اقتصاد عربستان را امکان پذیر کند.

هدف PIF این است که یک نیروگاه سرمایه گذاری جهانی و تأثیرگذارترین سرمایه گذار اتحادیه اروپا باشد ، ضمن ایجاد تحول اقتصادی در عربستان سعودی ، ایجاد بخش ها و فرصت های جدیدی را که اقتصاد جهانی آینده را شکل می دهد ، امکان پذیر می کند.

سلب مسئولیت: Reliance Industries تنها ذینفع Independent Media Trust است که شبکه 18 Media & Investments Ltd را کنترل می کند

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.