قزاقستان: تقریبا نیمی از دستگاه های تهویه برای معیوب COVID-19 خریداری شده اند

یکی از اعضای مجلس فوقانی پارلمان ادعا کرده است که از 1500 ونتیلاتور قزاقستان برای کنار آمدن با بحران مراقبت های بهداشتی ناشی از شیوع COVID-19 ، فقط نیمی از آنها به درستی کار می کنند.

نورلان کیلیشبایف در جلسه سنا در 19 نوامبر گفت که تحقیقات در بیمارستانهایی که بیماران ویروس کرونا تحت معالجه قرار می گیرند ، نشان داد که حدود 700 دستگاه از این مواد فاقد اجزای سازنده هستند یا برای استفاده مناسب نیستند ، گزارش در وب سایت خبری Vlast.kz.

این کشف به ویژه نگران کننده است زیرا در هفته های اخیر تعداد عفونت ها رشد قابل توجهی داشته اند. از 19 نوامبر ، ارقام رسمی نشان می دهد که بیش از 123000 نفر تا به امروز مجبور به ویروس کرونا شده اند ، در حالی که 41000 نفر دیگر به ذات الریه و شرایط مشابه COVID-19 تشخیص داده شده اند. حدود 10 هزار مورد فعال وجود دارد ، اما تعداد آنها با سرعت مداوم در حال رشد است. در 19 نوامبر ، مقامات بهداشت گفتند كه آنها 762 مورد را نسبت به روز گذشته كشف كرده اند ، در حالی كه 100 مورد افزایش روزانه داشت.

قزاقستان حتی در حالی که نشانه هایی از مبارزه با شیوع خود را نشان می دهد ، متعهد شده است که از کشورهای دیگر حمایت کند. اوایل این هفته ، دفتر نخست وزیر اعلام کرد 400 دستگاه تهویه و 2 میلیون ماسک به قرقیزستان اعزام می شود. معلوم نیست که آیا از نظر کیفیت آن هواکش ها کنترل شده اند یا خیر.

علیرغم افزایش مجدد موارد ویروس کرونا ، مقامات از تحمیل رژیم های قفل دراکونی که در بهار اعمال شده است ، اجتناب ورزیده اند. سپس ، ایستگاه های بازرسی در اطراف بزرگترین شهرها ، همه فروشگاه ها احداث شد ، اما فروشندگان کالاهای ضروری بسته شدند و ممنوع الخروج از خانه به جز در برخی شرایط.

در یک جلسه هماهنگی بحران COVID-19 در 16 نوامبر، رئیس جمهور کسیم-جومارت توکایف دستور داد زیردستان برای “مهار همه گیری بدون استفاده از قرنطینه مانند بهار” ، افزودند که این موج جدید همه گیری در “شرایط دشوار برای اقتصاد کشور” به وجود آمده است. با این وجود وی یادداشت صعودی در مورد توانایی سیستم مراقبت های بهداشتی در کنترل اوضاع به صدا در آورد ، و گفت که پزشکان محلی در شناسایی و سپس درمان COVID-19 تجربه قابل توجهی کسب کرده اند.

قزاقستان با برداشتن برگ از رویکردی که در بسیاری از کشورهای اروپایی اتخاذ شده است ، این کشور را به دو بخش تقسیم کرده است مناطق قرمز ، زرد و سبز با توجه به سطح خطر اپیدمیولوژیک آنها. این هفته ، مناطق شرقی و شمالی در میان مناطق قرمز پر خطر قرار گرفتند ، در حالی که پایتخت ، نور سلطان ، و پایتخت تجاری آلماتی به عنوان مناطق زرد متوسط ​​تعیین شدند.

رشته دیگر استراتژی ضد همه گیری دولت پیگیری “توسعه و تولید سریع واکسن قزاقستانی علیه کوید -19” است.

مقامات به طور مرتب در مورد این موارد خلاصه می کنند که گاهی به نظر می رسد مانند آرزوها است. در ماه اوت ، خبرگزاری دولتی Kazinform اشاره شده واشنگتن پست به عنوان لیست کردن QazCovid در لیست 200 واکسن امیدوارکننده و آزمایشی در سراسر جهان قرار دارد. این یک افتخار کمی ضعیف بود ، از آنجا که گزارش صرفاً اشاره به هر دارویی داشت که در حال حاضر تحت آزمایش بالینی قرار دارد.

در همین حال ، توکایف ممکن است امیدوار باشد که روسیه همسایه در حال آماده سازی است. دانشمندان در آنجا ادعا می كنند ، گرچه به خارج از كشور بسیار بدبین هستند ، اما واكسن Sputnik-V آنها 92 درصد كارایی را در محافظت در برابر ویروس كرونا نشان داده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>