نخست وزیر مودی پیشرفت اقتصادی برجسته هند را ستایش می کند – بیزینس نیوز، فرست پست

نخست وزیر مودی پیشرفت اقتصادی برجسته هند را ستایش می کند – بیزینس نیوز، فرست پست

نخست وزیر نارندرا مودی. تصویر از AP

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، با تمجید از رشد استثنایی اقتصاد هند در سه ماهه چهارم سال مالی 23، گفت که آخرین ارقام اداره ملی آمار “بر تاب آوری اقتصاد هند در میان چالش های جهانی تاکید می کند.”

هند از پیش‌بینی‌های تولید ناخالص داخلی خود در سه‌ماهه چهارم سال مالی 23 پیشی گرفته و به 6.1 درصد در مقایسه با رشدی که در سه ماهه سوم 4.4 درصد بود، رسیده است.

مقالات مرتبط

بدانید

بدانید که چگونه هند با تولید ناخالص داخلی 6.1٪ در سه ماهه چهارم سال مالی 23، سریعترین اقتصاد در حال رشد در جهان باقی مانده است.

بدانید

ناگزواران مشاور ارشد اقتصادی هند به رشد 6.1 درصدی در سه ماهه چهارم خوشبین است

بر اساس داده های منتشر شده توسط اداره ملی آمار، اقتصاد هند در سال مالی 23 شاهد رشد کلی 7.2 درصدی خواهد بود.

این کشور شاهد رشد ثابتی در میان برخی از اقتصادهای با سریع ترین رشد از جمله چین و ایالات متحده بوده است.

نخست‌وزیر مودی گفت: «این عملکرد قوی همراه با خوش‌بینی کلی و شاخص‌های کلان اقتصادی قانع‌کننده، نمونه‌ای از مسیر امیدوارکننده اقتصاد ما و سرسختی مردم ما است».

بر اساس داده‌ها، اقتصاد در سال‌های 23-2022 به میزان 7.2 درصد در مقابل رشد 9.1 درصدی در سال‌های 2021-2022 رشد کرد.

NSO در دومین تخمین قبلی خود از حساب‌های ملی، رشد کشور را برای سال‌های 2022-2023 7 درصد تعیین کرده بود. بر اساس داده‌های NSO، قیمت‌های تولید ناخالص داخلی واقعی در سال‌های 2022-23 به سطح 160.06 میلیون روپیه در برابر اولین برآوردهای تجدیدنظر شده تولید ناخالص داخلی 149.26 لک کرور برای سال‌های 2021-2022 برآورد می‌شود.

بر اساس داده های منتشر شده در روز چهارشنبه، هند بین ژانویه تا مارس (سه ماهه چهارم) رشد 6.1 درصدی داشته است در حالی که اندونزی، دومین کشور بعدی، 4.8 درصد رشد داشته است. کشورهایی مانند چین، مکزیک، ایالات متحده و ژاپن به ترتیب 4.5 درصد، 3.8 درصد، 1.6 درصد و 1.3 درصد در مدت مشابه رشد داشته اند.

این ارقام تقریباً با پیش بینی های انجام شده توسط بانک دولتی هند (SBI) که 7.1 درصد اعلام کرده بود و بانک جهانی که رشد هفت درصدی را برای هند پیش بینی کرده بود، مطابقت دارد.

مصرف خصوصی که نزدیک به 60 درصد اقتصاد را تشکیل می دهد، در مقایسه با 2.1 درصد در سه ماهه قبل، 2.8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است، در حالی که تشکیل سرمایه، که شاخص سرمایه گذاری است، 8.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است. در سه ماهه قبل 8 درصد بازنگری شده است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را دنبال در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام.