,خبر" />چون باید کل نمره و درصد های سایر دروس داوطلب را بررسی کرد چه بسا داوطلبی که یک درس را 100 درصد پاسخ داده است ولی به دلیل پاسخ گویی نسبت به بقیه دروس رتبه ی 4 رقمی یا بیشتر آورده است. شیمی: در میان این گروه کمترین درصد 31/4 است و کمی به درصد 100 نرسیده است و بالاترین درصد 92/2 درصد بوده است و میانگین کل این داوطلبان در این درس 68/2 درصد می باشد. ☆نکته دیگر این که هیچ موقع تنها با درصد یک درس نمی توان گفت که کسی داروسازی یا رشته های دیگر قبول می شود یا نه. پس شما هم اگر می خواهید از قبولی تان در رشته داروسازی مطمئن شوید و کارتان به اما و اگر نکشد و رتبه لازم برای رشته دارو سازی را بدانید حتماً به این میانگین درصدها توجه کنید. از میان این 2 رتبه، رتبه در سهمیه برای داوطلب مهم است ، زیرا داوطلبان با رتبه کشوری مقایسه نمی شوند و رقابت بین آنها فقط در سهمیه مربوطه است یعنی اگر کسی جز سهمیه منطقه 1 باشد در میان داوطلبان منطقه 1 رقابت می کند و رقابتی با داوطلبان سایر مناطق ندارد.

اگر دقت کنید این آمار میانگین هستند و حتی در بین رتبه های زیر 1000 کشوری که قبولیشان تضمینی است درصد های پایین مثل 30- 40 درصد هم وجود دارد ولی اگر درصدی نزدیک به میانگین زیر 1000 بزنید احتمال قبولیتان خیلی بیشتر است البته ناگفته نماند کسی که در درسی درصد ضعیف کسب می کند باید برای جبران آن در دروس دیگر درصدهای آموزش پایه پنجم دبستان بالا بزند. با تغییر کنکورهای سال های اخیر و افزایش میانگین درصدها ، روال کار کمی تغییر کرده است با بررسی کارنامه های سال های اخیر به خصوص سال 97 می توانیم به این نتیجه برسیم که قبولی با میانگین 50 درصد دروس در رشته داروسازی سراسری احتمالی خیلی ضعیف یا شاید غیرممکن را دارد. رتبه لازم برای رشته دارو سازی : آیا با میانگین درصد 50 دروس می توان داروسازی قبول شد؟ در سال 97 کل ظرفیت 3 رشته دندانپزشکی ، داروسازی و پزشکی کشور ( روزانه ، پردیس و تعهدی) 7718 نفر بوده که داروسازی 14 درصد ، پزشکی 69% و دندانپزشکی 17 درصد از این ظرفیت را در بر می گیرد. درصد داوطلب یک نمره خام است و نمی شود فقط با درصد رتبه ی داوطلب را درصد زد چرا که ارزش درصد فقط با مقایسه با درصد دیگران مشخص می شود و حداقل درصد لازم برای قبولی در یک رشته می تواند سال به سال تغییر کند و بستگی به نحوه ی پاسخگویی ریاضی جامع 1 رشته ریاضی داوطلبان دارد.

☆با توجه به آمار ظرفیت رشته داروسازی نسبت به سال قبل کمی کاهش یافته است و همچنین ظرفیت کمتری نسبت به رشته دندانپزشکی و پزشکی دارد. داروسازی از رشته های پرطرفدار و آینده دار رشته تجربی است و بسیاری از داوطلبان تجربی که به کارهای عملی پزشکی و دندانپزشکی علاقه ندارند داروسازی را انتخاب می کنند یا بعضی از داوطلبان از همان ابتدا آرزوی داروساز شدن را در ذهنشان پرورش می دهند. دین و زندگی: در میان داوطلبان با رتبه ی زیر 1000 کمترین درصد دین و زندگی 32 درصد است و فقط 1 نفر آنرا 100 زده و میانگین درصد این داوطلبان 7/71 درصد است. این خدمات رایگان در حال حاضر به صورت رایگان ارائه می شود و برای بهره مند شدن از آن کافی است همین الان فرم زیر را پر کنید تا دپارتمان مشاوره مجرب ما با شما تماس بگیرند و هر آنچیزی که درباره رشته داروسازی و قبولی باید بدانید در اختیار شما شیمی حرف آخر قرار گیرد. پس به همین علت ما میانگین درصد های داوطلبانی را که در کنکور 97 رتبه زیر 1000 کشوری را کسب کرده اند و قبولی آن ها در داروسازی 100 درصد است را بررسی می کنم. همچنین در پایین، کارنامه این 3 داوطلب گذاشته شده و به میانگین درصدهای آن ها پرداخته ایم.

و کمترین درصد 30/7 بوده است و 2 نفر به درصد 100 رسیده اند و در کل میانگین درصد ادبیات بین این داوطلبان 73/8 درصد بوده است. در میان داوطلبان با رتبه زیر 1000 کشوری کسی ادبیات را زیر 30 درصد نزده است. زبان انگلیسی: در میان داوطلبان با رتبه ی زیر 1000 کشوری کمترین درصد17/4 درصد است و 74 نفر به درصد کلیک کنید 100 رسیده اند. این آمار و ارقام شاهد و گویای همه چیز است که برای قبولی در داروسازی سراسری به میانگین درصد بالای 50 نیاز دارید. میانگین درصدهای آخرین فرد قبول شده در دانشگاه سراسری رشته داروسازی درمنطقه 1، تقریباً 63 درصد ، در منطقه 2 ، تقریباً 55 درصد و در منطقه 3 تقریباً 55 درصد است. در این مقاله می خواهم به بررسی کارنامه و رتبه لازم برای رشته دارو سازی و رتبه های آخرین فرد قبول شده و درصد های لازم برای قبولی بپردازم . البته در این مورد داوطلبانی را در نظر می گیریم که فقط از سهمیه مناطق برخوردارند و دارای سهمیه ایثارگران نمی باشند .ولی بامیانگین زیر ۵۰ممکن است که احتمال قبولی در دانشگاه های پردیس یا تعهد وزارت بهداشت را داشته باشند. یک خبر ویژه؛ در هر سطحی که هستید و هر پایه علمی که دارید دیگر نگران نباشید.