DA ممکن است از ژوئیه 2023 افزایش یابد

هفتمین کمیسیون پرداخت: دولت ممکن است به زودی DA را از جولای 2023 افزایش دهد

کمک هزینه Dearness به کارکنان همراه با حقوق پایه آنها تعلق می گیرد که با استفاده از ماتریس پرداخت کمیسیون پرداخت هفتم در سطح مربوطه محاسبه می شود.

کارمندان دولت مرکزی و مستمری بگیران اخیراً به ترتیب 4 درصد در کمک هزینه عزیزی (DA) و Dearness Relief (DR) افزایش یافته اند. نرخ های تجدید نظر شده از 1 ژانویه 2023 اعمال شده است.

پس از تعدیل، کارمندان منتظر افزایش DA دیگری هستند که پیش بینی می شود در ژوئیه 2023 اتفاق بیفتد. همانطور که رسانه ها می گویند، کارشناسان پیش بینی می کنند که DA، محاسبه شده بر اساس کمیسیون پرداخت هفتم، ممکن است 3 به 4 افزایش یابد. درصد از 1 ژوئیه 2023 شروع می شود.

آنها پیش بینی می کنند که حتی اگر عدد شاخص در 132.7 واحد باقی بماند و در ماه های آینده تغییر نکند، DA همچنان حداقل 3 درصد افزایش می یابد و در مجموع 45 درصد DA افزایش می یابد.

کابینه از اول ژانویه 2 درصد کمک هزینه اضافی را برای 49 لک کارمند دولت تخصیص می دهد.

کمیسیون پرداخت هفتم: کمک هزینه عزت از 5 درصد برای کارمندان دولت و بازنشستگان به 7 درصد افزایش یافت.

نرخ DA توسط دولت بر اساس داده های ارائه شده توسط شاخص قیمت مصرف کننده در سراسر هند برای کارگران صنعتی (AICPI-IW)، که توسط اداره کار، بخشی تحت وزارت کار و اشتغال منتشر می شود، تعیین می شود. این ارقام توسط این بخش در آخرین روز کاری ماه بعد منتشر می شود.

در حال حاضر، نسبت DA/DR برای کارمندان و مستمری بگیران 42 درصد است. آخرین گزارش توسط Financial Express نشان می دهد که بر اساس داده های AICPI-IW برای فوریه 2023، ممکن است در ویرایش بعدی به 45 درصد افزایش یابد. با این حال، تأیید نرخ مورد انتظار DA/DR برای جولای 2023 منوط به انتشار داده‌های AICPI-IW برای ماه‌های منتهی به جولای، یعنی مارس، آوریل، می و ژوئن 2023 است.

DA به همراه حقوق اولیه آنها به کارمندان داده می شود که با استفاده از هفتمین ماتریس پرداخت کمیسیون پرداخت در سطح مربوطه محاسبه می شود. با این حال، از جمله موارد دیگر، هیچ نوع دیگری از پاداش ویژه را شامل نمی شود.

در همین حال، وزارت دارایی نرخ DA را برای کارمندان دولت مرکزی و نهادهای خودمختار مرکزی که حقوق خود را مطابق با ششمین مقیاس کمیسیون پرداخت/درجه حقوق دریافت می‌کنند از 212 درصد به 221 درصد از حقوق پایه خود افزایش داده است که از 1 ژانویه 2023 اعمال می‌شود. این توسط یک یادداشت اداری صادر شده توسط وزارت مخارج، زیر نظر وزارت دارایی در 10 آوریل 2023، ابلاغ شد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام