RBI سیستم پرداخت سبک و قابل حمل را برای تراکنش های مهم در طول رویدادهای فاجعه بار برنامه ریزی می کند

بانک مرکزی هند (RBI) در حال کار بر روی یک سیستم پرداخت سبک و قابل حمل (LPSS) است که می تواند برای تراکنش های حیاتی در طول بلایای طبیعی یا جنگ مورد استفاده قرار گیرد. RBI در آخرین گزارش سالانه خود اعلام کرد، این سیستم به طور خاص برای تسهیل پرداخت های مهم و همچنین حفظ جریان نقدینگی اقتصاد طراحی شده است.

RBI با در نظر گرفتن این هدف، LPSS را مفهوم سازی کرد. این سیستم پرداخت مستقل از فناوری‌های مرسوم خواهد بود و می‌توان آن را از هر نقطه‌ای توسط حداقل کارکنان اداره کرد.

در نتیجه شبکه‌های سیمی پیچیده و زیرساخت‌های پیشرفته فناوری اطلاعات، سیستم‌های پرداخت مانند RTGS، NEFT و UPI مجبور بوده‌اند در گذشته با حجم بالای تراکنش کنار بیایند و در دسترس بودن بدون وقفه را حفظ کنند.

مقالات مرتبط

سردرگم

آیا در مورد اسکناس های 2000 روپیه ای گیج شده اید؟ فرماندار RBI Shaktikanta Das هوا را پاک می کند

سردرگم

سیاست Clean Note RBI: چرا بانک مرکزی تصمیم گرفت اسکناس های 2000 روپیه ای را از گردش خارج کند

طبق گفته RBI، انتظار می رود این سیستم بر روی سخت افزار و نرم افزار حداقلی کار کند. علاوه بر این، فقط بر اساس نیاز فعال می شود.

به طور قابل توجهی، معاملاتی را پردازش می کند که برای تضمین ثبات اقتصاد حیاتی هستند، مانند معاملات دولتی و بازار.

RBI همچنین اعلام کرد که این سیستم پرداخت می تواند عدم توقف سیستم پرداخت و تسویه در کشور را تضمین کند. با تسهیل بی وقفه، خط لوله نقدینگی اقتصاد را زنده و دست نخورده نگه می دارد.

بانک مرکزی همچنین اعلام کرد که داشتن چنین سیستم انعطاف پذیری احتمالاً به عنوان یک پناهگاه معادل در سیستم های پرداخت عمل می کند. بنابراین اعتماد عمومی به پرداخت های دیجیتال و زیرساخت های بازار مالی را حتی در شرایط سخت افزایش می دهد.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام