RBI محدودیت های FCA سودآور را در IFSC هند حذف می کند

در تلاشی برای جذاب‌تر کردن مرکز خدمات مالی بین‌المللی هند (IFSC)، بانک مرکزی هند (RBI) به افراد اجازه می‌دهد بدون محدودیت حساب‌های ارزی خارجی (FCA) باز کنند.

بانک مرکزی همچنین الزام به بازگرداندن وجوه بیکار مانده در حساب FCA را تا 15 روز حذف کرده است. به گزارش Business Outreach، در فوریه 2021، RBI به افراد مقیم اجازه داد تا تحت طرح حواله آزادسازی شده (LRS) به IFSCهای راه اندازی شده در هند حواله ارسال کنند، اما این حواله ها فقط برای سرمایه گذاری در اوراق بهادار IFSC مجاز بود.

پیش از این، فقط FCA های بدون بهره در IFSCها تحت LRS مجاز بودند و هرگونه وجوهی که تا 15 روز از تاریخ دریافت آن در حساب بیکار مانده بود، بلافاصله به حساب داخلی سرمایه گذار در هند بازگردانده می شد. بخشنامه RBI صادر شده در روز چهارشنبه این محدودیت های کلیدی را حذف می کند.

بانک مرکزی با هدف تعمیق بازارهای مالی در IFSC ها و ایجاد فرصتی برای افراد مقیم برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود، به افراد مقیم اجازه داد تا تحت طرح آزادسازی حواله (LRS) به مراکز خدمات مالی بین المللی (IFSCs) حواله ارسال کنند. در فوریه 2021 در هند تحت طرح حواله آزاد شده (LRS) تأسیس شد.

با این حال، پرداخت ها فقط برای سرمایه گذاری در اوراق بهادار IFSC استفاده می شد.

LRS به نمایندگی های مجاز اجازه داد تا حواله های افراد مقیم را تا سقف 250000 دلار در سال مالی برای هر معامله ای که طبق قانون مجاز است تسهیل کنند.

آخرین تصمیم بانک مرکزی همچنین به بانک ها در IFSC در بسیج بدهی ها کمک خواهد کرد. این حرکت همچنین به افراد اجازه می دهد تا ارز خارجی خود را برای مدت طولانی تری نگه دارند و سود آن را دریافت کنند.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام